styczeń6

W jaki sposób wyeksploatować olej lniany

dodano: 6 stycznia 2017 przez RastaHadzo


O zdrowotnych właściwościach oleju lnianego, mówi się coraz więcej. A wszystko dlatego, że zawiera on nader bez liku  składników, które ogromnie korzystnie wpływają na nasz organizm, chroniąc go przed różnymi chorobami, a po drugie pomaga także   tym, którzy są już chorzy. trzeba  przy okazji powiedzieć, że właściwości oleju lnianego znane są już niezmiernie dawno, a teraz dopiero jest on odkrywany „na nowo”, po czasie w którym mówiło się o nim nieco mniej.

Co zawiera olej lniany

Najważniejszym składnikiem oleju lnianego jest Witamina F, czyli nienasycone kwasy tłuszczowe. jak pewno większość z nas wie, istnieją dwa rodzaje kwasów nienasyconych. Są to kwasy z grupy Omega 3 oraz z grupy Omega 6. Do prawidłowego funkcjonowania, ludzie potrzebują kwasów z obu grup. Mówi się powszechnie, że w naszej dziennej dawce żywieniowej kwasy Omega 3 powinny zajmować 25% a 75% to powinny być kwasy Omega 6. w jaki sposób mówią specjaliści, każdy człowiek powinien na przestrzeni dnia przyjmować około 700 miligramów kwasów Omega 6 oraz około 300 gramów kwasów Omega 3. Mówiąc bardziej obrazowo, dorosły człowiek powinien spożywać od 2 do 6 łyżek stołowych oleju lnianego. A jak pokazują  badania, ludzie aktualnie przyjmują zaledwie 30% dawki dziennej kwasów nienasyconych. Dlatego wypada  robić wszystko, iżby   zwiększyć spożycie tych kwasów, czyli zwiększyć ilość spożywania oleju lnianego. ażeby   jakkolwiek w pełni wykorzystać jego możliwości, powinien on być spożywany w odpowiedni sposób. Przede wszystkim      powinien on być wytłaczany „na zimno”, analogicznie jak i spożywany. ponieważ   tylko wówczas możemy w pełni wykorzystać jego lecznicze właściwości.

Kto winien jeść olej lniany https://niwki.pl/produkt/olej-lniany/

w jaki sposób już pisaliśmy wcześniej, olej lniany powinien przyjmować każdy z nas. Ale są grupy społeczne, które powinny zawsze mieć u siebie olej lniany oraz powinny spożywać go jak najczęściej. Należą do nich np. sportowcy. ponieważ   po spożyciu, olej lniany jest śmigle zamieniany w energie. Ponadto przyspiesza on wzrost tkanki mięśniowej, a nie powoduje on przyrostu tkanki tłuszczowej. Co więcej, olej lniany pozwala poprawić wytrzymałość i wydolność organizmu, a Oprócz   tego pozwala na szybszą regenerację po wysiłku. Inną grupą która powinna zwracać szczególną uwagę na spożywanie oleju lnianego się kobiety w ciąży. bo   zarówno kwasy Omega 3 oraz Omega 6, zapobiegają przedwczesnemu porodowi, a ponadto zapewniają dziecku wszelkie niezbędne składni, potrzebne do prawidłowego rozwoju. Kobiety spożywające ten olej, zapewniają dziecku składniki odżywcze, a także   wspierają wzrost poziomu intelektualnego.

Olej lniany, ma niezwykle wielki wpływ na nasze samopoczucie. bo   w jaki sposób twierdzą specjaliści, kwasy Omega 3 poprawiają nasz nastrój, zmniejszają wahania nastrojów, a też   leczą depresję. jest w stanie on też   opóźniać procesy starzenia. Olej lniany, a raczej składniki które się w nim znajdują poprawiają wygląd      skóry, która zachowuje młody wygląd. U mężczyzn, pozwalają one zachować dłużej włosy, a też   niedopuszczaną one do powstawania schorzeń prostaty. Dlatego, Jeśli chcemy zachować zdrowie, zarówno pod względem psychicznym jak i ogólnym, powinniśmy spożywać w jaki sposób najwięcej oleju lnianego i zawartych w nim kwasów Omega 3.  
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy